Novinky

  Novinky zo sveta financií

  Tu sa Vám budeme snažiť prinášať zmeny v legislatíve a novinky v oblasti pohľadávok. Mnohí z Vás si myslia, že pohľadávky žijú vlastným životom, ale pravdou je, že ak s pohľadávkami aktívne nepracujete, tak v budúcnosti sa Vám to vypomstí.

  Postupne budeme pridávať články, ktoré sa venujú pohľadávkam. Budeme sa venovať aj aktuálnej situácie, ako môže byť finančná kríza, vývoj trhov alebo rozpočet, pretože tieto aspekty pohľadávky ovplyvňujú.

  Prečo my

  Znie to jednoducho, takýto slogan. Faktom je, že od roku 2006 poskytujeme svojim klientom služby výlučne v oblasti  B2B pohľadávok. Za toto obdobie vzniklo na Slovensku obrovské množstvo inkasných spoločností, ktoré postupom času zanikli alebo zanikajú. Naši klienti sú našimi spokojnými klientmi dlhodobo a stále sa na nás obracajú za účelom vymoženia svojich pohľadávok. Preto Vám skúsim popísať, čo nás odlišuje od iných spoločností:
  1. Našim klientom poskytujeme poradenstvo v oblasti pohľadávok
  Pri podnikaní v SR pohľadávky vznikať budú. Bez ohľadu na to, či sa ekonomike darí alebo nie. Tak isto ako je tomu v iných krajinách. Klientov učíme, nastavujeme im systém správy pohľadávok, školíme ich zamestnancov za jediným cieľom - zabrániť vzniku dubióznych pohľadávok. O úspechoch v tejto činnosti hovoria práve naši klienti, ktorí si dôležitosť prevencie uvedomujú a dávajú ju medzi svoje priority
  2. Doplnkové služby, ktoré zrýchlia obrátkovosť pohľadávok
  Na pohľadávkovú problematiku sa musíte pozrieť komplexne. Často sa stretávame, že klient nám oznámi, že chce riešiť jeden problém, lebo tam má xy € a iné pohľadávky nemá. Keď sme sa na jeho problém pozreli komplexne, zistili sme, že pohľadávky nik u neho neriadi a nesleduje. Zaviedli sme určité opatrenie, doplnili niektoré doplnkové služby a výsledkom bolo, že medziročne klientovi sme zlepšili obrátkovosť pohľadávok o 22 dní. Málo? možno, ale klient sa vďaka tomu zbavil kontokorentného úveru, ktorý prestal využívať.
  3. Monitorujeme zákaznícke portfólio
  Jednoduchou službou a nastavením systému sú naši klienti o krok vpred pred konkurenciou. Ak narazia na problémového zákazníka, prestanú mu dodávať tovar a začnú inkasovať od neho platby skôr ako zistí problém konkurenčný dodávateľ, ktorému potom obvykle ostane Čierny peter v rukách.
  4. Práca v teréne
  Množstvo ľudí si myslí, že vymáhanie pohľadávok je len posielanie upomienok a telefonické kontaktovanie dlžníka. Prácou v teréne ale dosiahnete skutočné úspechy a pohľadávky nevymáhate, ale vymôžete. Slovná hračka, ale v konečnom dôsledku, Vy nepotrebujete pohľadávky vymáhať, ale vymôcť
  5. Zbierame informácie
  Pri vymáhaní pohľadávok zbierame informácie o dlžníkoch, ktoré použijeme často v čase, kedy to samotný dlžník nečaká. Aké a kedy, to je predmetom nášho know-how, ale zvyšujú efektivitu celkového inkasa.

  Peter Makovický

  Môžem spomínať veľa činností, ktoré nás odlišujú od konkurencie. Veľa z tých činností ale považujeme za svoje know - how. Preto ak chcete získať ďalšie informácie o nás, dohodnite si s nami stretnutie.
  © 2024 exekučná s.r.o. Všetky práva vyhradené. By Unio Solutions, s. r. o.